Ana Sayfa > SPOR Haberleri > Herkes saf bunlar akıllı!

Herkes saf bunlar akıllı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Açıklamalarımızınöznesi rakibimiz olacak” diyerek konuşmasına başladı ve şu ifadeleri kullandı: Rakibimiz son dönemde deli saçması söylemler içerisinde. Yalanlarla kendi camialarını kışkırtıyorlar. Bizim camiamızı tahrik ederek suç işliyorlar. Buna müdahale edecek federasyon yok. Galatasaray’ın Türk futbolu için beka sorunu olduğunu anlatacağım. Tenhada ayrı, umumide ayrı davranırlar. Kendilerine yapılmasını istemediklerini, başkalarına çekinmeden yaparlar. Ortalığı karıştırıp, bundan da faydalanırlar. Sportif rekabette, transferlerde algı oluşturup, hak, hukuk ve vicdan tanımazlar. Kul hakkı yemekten çekinmezler. Hakemleri ve TFF’nin kurullarını baskı altında tutmak için hayali düşmanlar yaratırlar. Rakiplerini aşağılarlar ve alay ederler. Son Beşiktaş derbisinde olduğu gibi. Kendi maçlarında lehlerine olan hakem hatalarını örtbas etmek için ortalığı karıştırırlar. Futbolun marka değeri için mücadele ettiklerini, onlar olmasa Türk takımlarının Avrupa’ya gidemeyeceğini söylerler. Sadece kendilerini akıllı, herkesi saf görürler.

DURSUN BEY BENİMLE BULUŞMAK İSTEDİ!
Koç, G.Saray başkanının bir dostu aracılığıyla kendisinden bulunduğu talebi şöyle anlattı:
Rakibimizin atanmış başkanına, 3. kez başkanlığa geldiği sorulduğunda “Sayın Cumhurbaşkanımız rica etti” dedi. Algı işleri bunların DNA’sında olduğu için gidecekleri yolun sınırı yoktur. Birkaç ay önce bir ziyaretçim vardı, telefonu çaldı, arayan Dursun Özbek’ti. Gayrettepe’deki otelinde randevulaştılar. Ortak dostun anlattığına göre; Özbek orada kendisine, “Ortam çok gerildi. Bu nedenle seviyesiz insanlar ortaya çıkıyor. Kulüpler Birliği’nde tek dostluk yapacağım kişi Ali Bey’dir. Kendisi ile kimsenin bilmediği bir ortamda buluşup yol haritası çizmek isterim. TFF Başkanı, bizi birbirimize düşürüp, keyifle izliyor. Kendisi seviyesiz bir adam. Hatta geçen gün Ali Bey ile bana aynı anda toplantı saati verip, bizi aynı masaya oturtarak gereksiz tartışma çıkmasına vesile oldu. Biz tartışırken, TFF Başkanı koltuğuna yaslanıp gülerek izliyordu (Burası doğru, oldu bu olay.) Ali Bey’in, benim veya istersen senin evinde oturup konuşmak istiyorum. Ali Bey ile konuş, bu hepimiz için iyi olacaktır” diyor. Ortak kişiye ‘Ben güvenmiyorum, samimi de bulmuyorum’ dedim. Bunlar ne halkı ne devlet ne milleti umursayan insan değiller. Dursun Özbek bunları yalanlamaya kalkabilir. O zaman bu aradaki dost, olanı ve biteni anlatacak dürüst kişidir.

  Galatasaray hakemsiz de oynar

TRABZONSPOR’LA AYNI NOKTADAYIZ
Başkan Ali Koç, “TFF Başkanı’nın istifasını isteyenler konuşmuyor, sizce neden? Mert Hakan Yandaş üzerinden Trabzonspor ile Fenerbahçe karşı karşıya getiriliyor. Trabzonspor camiası için ne söylemek istersiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Birçok kulübün TFF’nin istifasını istemesini onlara soralım. TFF Başkanı kendi rızasıyla istifa edemez, böyle düşünüyorum. Trabzonspor ile bizi karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Selahattin Bey’in Pendik maçı sonrası söylemleri Trabzonspor ile alakalı değil. Onlarla yaptığımız son konuşmada “Biz fazla alındık” durumuna geldi konu. Trabzonspor ve birçok kulüple aynı noktadayız. Ertuğrul Doğan ile görüşmelerde, neredeyse aynı noktadayız. Hafta sonu maçta problem olacağını düşünmüyorum. Birileri problem yaratmak için oraya gelmediyse.”

OKAN BURUK’UN YAKIN HAKEM ARKADAŞI KİM?
Madem TFF Başkanı’ndan memnun değilsiniz, kurullar rezil… Hakemler kötü… O zaman siz de bizim gibi yabancı hakem talebinde bulunun! Mertseniz, dürüstseniz, kendinize güveniyorsanız… Bu sizin en büyük samimiyet testiniz. Yabancı hakem istemezler, Avrupa’da yabancı hakemlerin nasıl maç yönettiğini görüyorlar. Okan Buruk’un en yakın hakem arkadaşı kim? Bilen bilir, en iyi sonuçları Türk hakemlerle alıyorlar. Kazanmak için her yol mübah.

HAKKIMIZ OLMAYAN VERİLSİN DEMİYORUZ
“Yumruğunuzu masaya vuramıyorsunuz” deniyor. Biz hakkımızı arıyoruz. Hakkımız olmayan verilsin demiyoruz. Benim hep endişem var. Benim olduğum dönemde şampiyon yapmayacaklarını söyledim.”

BİTİGEN YANLIŞ PENALTI VERDİĞİNİ İTİRAF ETMİŞ
G.SARAY ile TFF arasındaki ilişkinin adını koyamadık. TFF’de korundukları, bu kulübün zor anında TFF’nin imdatlarına yetiştiği ortadadır. Sebep oldukları rezaleti, F.Bahçe üzerine yıkmaya çalışmakla Türk futbolunu yönetiyorlar. F.Bahçe olarak, devletimizin bu konuyu araştırmasını istiyoruz. Abdulkadir Bitigen, G.Saray-Antalya maçında verdiği penaltıyı, haftalık eğitimde yanlış karar olarak değerlendiriyor. 1 Mart Cuma günü saat 15.00’te hakemler, Hugh Dallas ve TFF Başkanı’nın katıldığı toplantı yapılıyor. TFF Başkanı, Tolga Özkalfa ile ilgili görüşlerini anlatıyor. İstifa etmediğini ve görevden alındığını belirterek ayrılıyor. Dallas, Abdulkadir Bitigen’e veridiği penaltıyla ilgili görüşünü soruyor. Hakemler hayrete düşüyor. Penaltı kararını yanlış verdiğini herkesin önünde itiraf ediyor. Peki şampiyonluk yarışına bu kararın etkisi ne olacak? TFF Başkanı’na Abdulkadir Bitigen olayını sordum. Böyle bir toplantı olmadığını söyledi. Halbuki kendisi de katılmış.

  Galatasaray direkleri geçemedi, rekoru kırdı! Okan Buruk tarihe geçti...

TOPLUM BASKISI İLE İCARDİ SEVK EDİLDİ!
BİZİM maçlarımız basket maçı gibi, dokunduğumuz an faul ve sarı kart. Bunlar geçmişte de korunuyordu. Kartlardaki çifte standart, bu sene zirve yapmıştır. Bu durum bütün ligi etkilemektedir. 59 faul, 15 kart aldık. Onlar 62 faul yapmış, 4 kart almış. Galatasaray son 8 maçında 99 faul yapmış, 10 sarı kart görmüş. 8 kırmızı kart verilmeyen pozisyon.. Şampiyonluk yarışını bu kart standartsızlığı derinden etkiliyor. Mauro İcardi kamuoyu baskısı olmasa, sevk edilmezdi. Tedbirsiz sevk edildi.”

MİTİNG GİBİ BASIN TOPLANTISI
Ali Koç’un basın toplantısında F.Bahçe kongre üyeleri, kulüp çalışanları ve sarı-lacivertli sporcular da yerini aldı. Ali Koç’un konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

PFDK kararları açıklandı: Ankaragücü ve Faruk Koca’nın cezaları belli oldu
PFDK kararları açıklandı: Ankaragücü ve Faruk Koca’nın cezaları belli oldu

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, MKE Ankaragücü'nün istifa eden başkanı Faruk Koca'ya sürekli hak mahrumiyeti cezası verdi. MKE Ankaragücü'ne ise 5 Read more

Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi’ndeki muhtemel rakipleri kesinleşti
Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi’ndeki muhtemel rakipleri kesinleşti

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu son maçında deplasmanda Kopenhag’a 1-0 mağlup olarak yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam eden Galatasaray'ın play-off Read more

Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Verified by MonsterInsights

AskimSinSohbet.Net – Sohbet Muhabbet Chat Mobil Sohbet Herkes saf bunlar akıllı!

Verified by MonsterInsights