Ana Sayfa > SPOR Haberleri > Olayları siyasete alet etmek kötü niyet gösterir

Olayları siyasete alet etmek kötü niyet gösterir

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yaşanan olaylarla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Bakan Yılmaz Tunç, Gazete ve TV’lerin Ankara Temsilcileri ile iftar programında bir araya geldi. SABAH Ankara temsilcisi Okan Müderrisoğlu’nun da katıldığı yemekte Bakan Tunç, şu mesajları verdi:
Trabzonspor-Fenerbahçe maçı: Bu tür olayların sahalarımızda olmaması lazım. “Spor kardeşliktir” diyoruz ama maalesef düşmanlığa dönen bir durum söz konusu olabiliyor. 12 kişi gözaltına alındı ve soruşturma başlatıldı. Sahaya inen ve saldıranlarla ilgili görüntüler inceleniyor. İlk görüntülerde iki tarafın da sporcuları tarafından karşılıklı arbede de söz konusu. 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunumuz var. Bu kanunda hangi fiillere hangi yaptırımların uygulanacağı yazılı. Sahaya girmek, taşkınlık yapmak, sahaya yasak madde sokmak, spor alanı dışında basın yayın yoluyla sporu etkileyecek, tahrik edecek şekilde beyanatta bulunmak gibi.
Stadyumda Yasaklı Madde: Kulüplerin görev ve sorumlulukları söz konusu. Onların özel güvenlikleri var. O noktada da detaylı bir soruşturma yapılıyor.
Futbol ve Siyasi Boyut İddiası: Bu olayı siyasete alet etmek hiç doğru değil. Siyasete alet etme girişimi kötü niyeti gösterir. Dolayısıyla ona da müsaade etmemek lazım. Mevzuatımız gerekli cezaları öngörüyor.
Caydırıcı İlave Cezalar: Gençlik ve Spor Bakanlığı ile, “Acaba para cezalarında, hapis cezalarında yeniden bir düzenleme ihtiyacı var mı, yok mu?” konusunu değerlendirdik. Taslak bir çalışmamız oluştu. Bu düzenleme, yeni yargı paketinde de olabilir. Seçimler sonrası milletvekillerimizin, Meclisimizin takdirine sunacağı caydırıcılık açısından bir teklif olacak.

FUTBOLCULARA SORUŞTURMA YOK
Bakan Yılmaz Tunç, akşam saatlerinde bir açıklama daha yaptı. Tunç, “Sporculara yönelik soruşturma yok. Bu sosyal medyada yanlış anlaşılan bir durum. Şu ana kadar 38 kişinin kimlikleri tespit edildi. Gözaltı süreçleri devam ediyor ” dedi

  TFF Tahkim Kurulu, Galatasaray'ın cezalarını onadı

PFDK kararları açıklandı: Ankaragücü ve Faruk Koca’nın cezaları belli oldu
PFDK kararları açıklandı: Ankaragücü ve Faruk Koca’nın cezaları belli oldu

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, MKE Ankaragücü'nün istifa eden başkanı Faruk Koca'ya sürekli hak mahrumiyeti cezası verdi. MKE Ankaragücü'ne ise 5 Read more

Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi’ndeki muhtemel rakipleri kesinleşti
Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi’ndeki muhtemel rakipleri kesinleşti

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu son maçında deplasmanda Kopenhag’a 1-0 mağlup olarak yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam eden Galatasaray'ın play-off Read more

Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Verified by MonsterInsights

AskimSinSohbet.Net – Sohbet Muhabbet Chat Mobil Sohbet Olayları siyasete alet etmek kötü niyet gösterir

Verified by MonsterInsights